פקודת קנייה עם ביטוח

אתה כבר יודע שכשאני עומד להיכנס להשקעה או לטרייד, אני קודם כל מעוניין לצמצם את כל הסיכונים המיותרים. אלה סיכונים שאין סיבה להיחשף להם. אחרת עדיף לא לקנות בכלל.

אחד הסיכונים המיותרים לגמרי הוא הסיכון לקנות במחיר גבוה בהרבה ממה שתכננתי או שהתכוונתי. איך זה יכול לקרות?

הנייר שאני רוצה לקנות בנה תחנת כניסה איכותית (קופסת מחירים מוגדרת יפה) ואני רוצה לקנות סנט אחד מעל הקצה העליון, שהוא כמובן נקודת ההתנגדות של הנייר, ולכן גם נקודת הכניסה.

אבל זהירות! הנייר יכול לקבל מבול של קונים מיד בפתיחה, ומצד שני יכולים להיות מוכרים ערמומיים שמוכנים לספקים לקונים סחורה רק בעליה חדה. מה קורה במקרה כזה? הנייר פותח את היום ב”גאפ” (באנגלית gap), כלומר: מחיר הפתיחה גבוה משמעותית ממחיר הסגירה של היום הקודם.

אם קנית פעם נייר בגאפ גדול, זה בוודאי זכור לך. על מה שאולי פחות חשבת, זה שהסיכון גדל פלאים ופוטנציאל הרווח ירד פלאים – בו-זמנית!

הכל בגלל שימוש בפקודה לא נכונה. שימוש בפקודה נכונה מונע לחלוטין מצב של קניה ביחס גרוע בין סיכוי לסיכון.

הפתרון הוא להשתמש בפקודת  Buy Stop Limit. פקודה זו מאפשרת לך להגדיר טווח מחירים מצומצם (או אפילו נקודת-מחיר יחידה) שבו תתבצע קניה. וכך אפשר להיכנס רק לטרייד עם סיכוי גבוה ביחס לסיכון.

הנה כיצד לעשות את זה בפועל (ואני אשתמש בדוגמא):

אתמקד בשלבים 2, 3 ו-4 שבתמונה. (שלב 1 פשוט הגדיר אם זו פעולת קניה או מכירה. בדוגמא זו הפעולה היא מכירה או שורט).

שלב 2: בחירת סוג הפקודה Stop Limit או בקיצור STP LMT. פקודה זו כוללת 2 מחירים המגדירים את טווח המחירים לכניסה.

שלב 3: הגדרת מחיר הלימיט – הוא הסף הרחוק של טווח המחירים. בפעולת קניה הוא יהיה המחיר הגבוה מבין השניים, ובפעולת מכירה (שורט), כמו בדוגמא שבתמונה, הוא יהיה המחיר הנמוך מבין השניים (14.00).

שלב 4: הגדרת מחיר הסטופ – הוא הסף הקרוב של טווח המחירים. בפעולת קניה הוא יהיה המחיר הנמוך מבין השניים, ובפעולת מכירה (שורט), כמו בדוגמא שבתמונה, הוא יהיה המחיר הגבוה מבין השניים (14.10).

בדוגמא שלמעלה, אני מוכן למכור רק בטווח המחירים שבים 14.10 ועד 14.00. כלומר אם הנייר פתח בגאפ במחיר 13.83, אני כלל לא נכנס לטרייד, וכך חוסך מעצמי סיכונים מיותרים לגמרי.

אני יכול כמובן להגדיר מחיר זהה לסטופ וללימיט. אם למשל  הייתי מגדיר בשניהם את המחיר 14.00, המשמעות היתה שאני מוכן להיכנס לטרייד אך ורק במחיר 14.00 בדיוק. לא סנט יותר ולא סנט פחות.

עד כאן להיום. מה למדנו? שפקודת כניסה נכונה מצילה לך הרבה כסף והופכת אותך עוד יותר לכסף חכם, ובוודאי רגוע.

אני מזמין אותך לקרוא באתר שיעורים קצרים נוספים, כדי שתוכל לסחור יותר נכון, יותר ריווחי, יותר רגוע.

אם אהבת את השיעור הקצר, אני מזמין אותך לשלוח אותו לחברים/מכרים כי השיעור יהיה חשוב ומועיל גם להם. הם יודו לך.

שלך,

איתן רותם

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x